Založ si blog

Kam odložiť deti z tradičných rodín?

Michal a Viera zahynuli spolu pri dopravnej nehode. Ostal po nich 8-ročný Martinko. Martinko by mohol ostať u svojej babky, ale tá ešte nemôže ísť do dôchodku v tom veku ako jej matka aj napriek tomu, že vychovala rovnako dve deti. Podľa nového zákona totiž ešte musí odpracovať pre štát päť rokov navyše. Mohla by síce ostať doma a poberať podporu od štátu na osirelého vnúčika, ale tá je tak nízka, že aj spolu so smiešnym invalidným dôchodkom Martinkovho dedka by im peniaze sotva vystačili pre dvoch. Väčšinu ich príjmov totiž zhltnú peniaze na lieky pre dedka, ktoré už nechce po novom preplácať poisťovňa.

Peter podozrieval Evu z nevery. Zastrelil ju deň pred výročím svadby a potom zbraň obrátil aj na seba. Ich deti Saška a Simonka majú 4 a 2 roky. Sašku a Simonku by si rada vzala sestra ich nebohej maminky, ale pred mesiacom im exekútor začal exekúcia na rodinný dom kvôli pôžičkám z nebankových spoločností a budú radi ak s manželom a ich tromi deťmi skončia niekde v jednoizbovom byte na sídlisku. Päť detí by bolo na nich priveľa.

Zdeno dlhodobo týral Zuzanu aj ich dcérku Anku. Zdena za ublíženie na zdraví zavreli na 3 roky. Zuzana úplne prepadla alkoholu. Osemročnú Anku jej zobrali. Anku si chcela osvojiť Zdenova sesternica, ale od budúceho mesiaca po dlhých večerných kurzoch nemčiny konečne nastupuje v Rakúsku ako opatrovateľka a jej manžel, ktorý robí na týždňovky v Bratislave na stavbe by to sám nezvládol.

Toto sú tri príbehy troch rodín, troch tradičných rodín ako sa posledné mesiace nazýva základný model matka, otec a deti. Nechcem tu riešiť či je lepšie ak deti vychováva párik chlapov, či dvaja hetero alkoholici lebo tu tu teraz rieši kadekto. Winnetou je za tradičné hodnoty a aj preto ho viac priťahovala Ribana a nie ten fešný blonďák z Nemecka, čo k nám prišiel stavať železnicu. A keď banditi zabili Orlie pero, o jeho ženu aj deti sa postaral Sivý vlk. Lebo rodina je rodina. Dokonca aj u nás divochov. Čo robí v stane Sokolie oko s Bielym jastrabom keď si dajú ohnivú vodu ma nezaujíma, pokiaľ to nerobia pri táboráku a neplašia nám kone. Tu však chcem upozorniť na podstatu problému adopcií z detských domovov a to je samotný fakt, čo tam tie deti vlastne robia? V normálne fungujúcej spoločnosti by sa o tieto deti určite postarala ich najbližšia rodina. Je to však dnes možné, ak väčšina z nich rieši vlastné existenčné problémy? Na záver pár údajov. 

Štatistika odobraných detí z rodín (pozor, čísla sú len za polrok):

  • rok 2006 – 482 detí
  • rok 2010 – 553 detí
  • rok 2013 – 851 detí

To znamená, že koncert pre deti z detských domovov s názvom ÚSMEV AKO DAR, ktorý každý rok vysiela RTVS z nejakej športovej haly bude o pár rokov kvôli kapacite z futbalového štadióna?  

Ďalšie zaujímavé číslo je 41%, to je percento detí ktoré sú odobraté z pôvodnej rodiny osamote, pričom ich súrodenci v rodine ostávajú. Ide pravdepodobne o ekonomické dôvody. V akých podmienkach teda ostáva zvyšok detí v takej tradičnej rodine? 

 

PS: Mená a osoby v príbehoch sú vymyslené. Krajina kde sa toto každý deň odohráva,  bohužiaľ nie. Howk

 

 

 

 

Gratulujem hokejistom k výhre! Črtá sa prekvapenie na MS v hokeji.

29.04.2017

Všetci ste sa im smiali a podceňovali ich. Vo včerajšom zápase však chlapci ukázali, že ak sa kolektív zomkne tak občas môže prekvapiť. Nikto im neveril a predsa to dokázali. Samozrejme veľké viac »

Platíš vysoký účet za mobil?

27.04.2017

Ako dlhoročný zákazník istého mobilného operátora som si povedal, že po 15 rokoch by nebolo zlé znížiť si cenu paušálu. Mám neobmedzené volania a SMS + internet v mobile a roky som platil viac »

Vladko Weiss auto nešoféroval! Policajti vs. celebrity 0: 2 (strelci Weiss a Hrnko)

07.04.2017

Tento týždeň dostali Kaliho psi zase na frak. Najprv sa zistilo, že na poslanca SNS Hrnka štekali neoprávnene a vodičák mu zobrali nezákonne. Policajti majú smolu, nemali by si dovoľovať na viac »

jeseň, listy, deti, hra, park, ginko

Zrážok bude ubúdať, slnka pribúdať

23.09.2017 07:00

Dáždniky by sme mali mať naďalej poruke, no zrážok bude postupne ubúdať.

jadrova elektraren mochovce

Slovenské elektrárne sú od privatizácie strojom na peniaze

23.09.2017 07:00

V podniku okrem iného prebiehajú čudné ťahanice okolo stámiliónov eur na budúce vyraďovanie jadrových elektrární a ukladanie vyhoretého paliva.

Emmanuel Macron, práca

Macron podpísal kontroverznú reformu pracovného práva, Francúzi sa búria

22.09.2017 22:06

Francúzsky prezident Emmanuel Macron považuje zmeny v pracovnom práve za hlboké, ale nevyhnutné pre ekonomiku a spoločnosť.

Rizman

Hovorcom roka 2017 je Juraj Rizman z Via Iuris

22.09.2017 21:25

Hovorcami roka 2017 sa v kategóriách štátna správa, komerčný sektor a samospráva stali v minulosti už ocenení hovorcovia Boris Chmel, Tomáš Kráľ a Marek Tettinger.

winnetou

V roku 2014 ma polícia ako prvého Slováka v histórii neprávom obvinila z trestného činu volebnej korupcie za inzerát, že predám svoj hlas v prezidentských voľbách, ktorý mal upozorniť na volebnú korupciu! V máji 2015 toto trestné stíhanie zastavil Najvyšší súd SR ...... V októbri 2015 som podal na Generálnu prokuratúru vlastnú analýzu a podnet na podvodné audiotexové súťaže na základe ktorého začali policajti trestné stíhanie. Začiatkom roku 2016 všetky slovenské televízie nakoniec stiahli nekalé audiotexové súťaže z vysielania.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 96
Celková čítanosť: 302300x
Priemerná čítanosť článkov: 3149x

Autor blogu