Založ si blog

Kam odložiť deti z tradičných rodín?

Michal a Viera zahynuli spolu pri dopravnej nehode. Ostal po nich 8-ročný Martinko. Martinko by mohol ostať u svojej babky, ale tá ešte nemôže ísť do dôchodku v tom veku ako jej matka aj napriek tomu, že vychovala rovnako dve deti. Podľa nového zákona totiž ešte musí odpracovať pre štát päť rokov navyše. Mohla by síce ostať doma a poberať podporu od štátu na osirelého vnúčika, ale tá je tak nízka, že aj spolu so smiešnym invalidným dôchodkom Martinkovho dedka by im peniaze sotva vystačili pre dvoch. Väčšinu ich príjmov totiž zhltnú peniaze na lieky pre dedka, ktoré už nechce po novom preplácať poisťovňa.

Peter podozrieval Evu z nevery. Zastrelil ju deň pred výročím svadby a potom zbraň obrátil aj na seba. Ich deti Saška a Simonka majú 4 a 2 roky. Sašku a Simonku by si rada vzala sestra ich nebohej maminky, ale pred mesiacom im exekútor začal exekúcia na rodinný dom kvôli pôžičkám z nebankových spoločností a budú radi ak s manželom a ich tromi deťmi skončia niekde v jednoizbovom byte na sídlisku. Päť detí by bolo na nich priveľa.

Zdeno dlhodobo týral Zuzanu aj ich dcérku Anku. Zdena za ublíženie na zdraví zavreli na 3 roky. Zuzana úplne prepadla alkoholu. Osemročnú Anku jej zobrali. Anku si chcela osvojiť Zdenova sesternica, ale od budúceho mesiaca po dlhých večerných kurzoch nemčiny konečne nastupuje v Rakúsku ako opatrovateľka a jej manžel, ktorý robí na týždňovky v Bratislave na stavbe by to sám nezvládol.

Toto sú tri príbehy troch rodín, troch tradičných rodín ako sa posledné mesiace nazýva základný model matka, otec a deti. Nechcem tu riešiť či je lepšie ak deti vychováva párik chlapov, či dvaja hetero alkoholici lebo tu tu teraz rieši kadekto. Winnetou je za tradičné hodnoty a aj preto ho viac priťahovala Ribana a nie ten fešný blonďák z Nemecka, čo k nám prišiel stavať železnicu. A keď banditi zabili Orlie pero, o jeho ženu aj deti sa postaral Sivý vlk. Lebo rodina je rodina. Dokonca aj u nás divochov. Čo robí v stane Sokolie oko s Bielym jastrabom keď si dajú ohnivú vodu ma nezaujíma, pokiaľ to nerobia pri táboráku a neplašia nám kone. Tu však chcem upozorniť na podstatu problému adopcií z detských domovov a to je samotný fakt, čo tam tie deti vlastne robia? V normálne fungujúcej spoločnosti by sa o tieto deti určite postarala ich najbližšia rodina. Je to však dnes možné, ak väčšina z nich rieši vlastné existenčné problémy? Na záver pár údajov. 

Štatistika odobraných detí z rodín (pozor, čísla sú len za polrok):

  • rok 2006 – 482 detí
  • rok 2010 – 553 detí
  • rok 2013 – 851 detí

To znamená, že koncert pre deti z detských domovov s názvom ÚSMEV AKO DAR, ktorý každý rok vysiela RTVS z nejakej športovej haly bude o pár rokov kvôli kapacite z futbalového štadióna?  

Ďalšie zaujímavé číslo je 41%, to je percento detí ktoré sú odobraté z pôvodnej rodiny osamote, pričom ich súrodenci v rodine ostávajú. Ide pravdepodobne o ekonomické dôvody. V akých podmienkach teda ostáva zvyšok detí v takej tradičnej rodine? 

 

PS: Mená a osoby v príbehoch sú vymyslené. Krajina kde sa toto každý deň odohráva,  bohužiaľ nie. Howk

 

 

 

 

20 rokov pre ex-starostu za pokus o vraždu.

20.11.2017

Príbeh bývalého (smeráckeho) starostu obce Višňové sledujem už dlhšie. Ešte v roku 2014 žiarlivý starosta po rodinnej oslave dvakrát strelil legálne držanou zbraňou do svojej manželky, viac »

Je suis Fľak

08.10.2017

Mediálna kauza týždňa: v detskom časopise Fľak sa objavili rasistické vtipy. Samozrejme súhlasím s názorom, že ich uverejnenie časopise s takouto cieľovkou je hlúposť a chápem verejné viac »

Kotlebu porazí vo voľbách Rómsky kandidát!

06.10.2017

Dnes po odstúpení Stana Mičeva sa okruh kandidátov na predsedu bystrického VÚC zúžil zo 17 na 11! Stále vysoké číslo, ale ja osobne vidím len dvoch silných kandidátov - kandidáta SĽS Jozefa viac »

Klement Gottwald

Gottwaldov kameň z B. Bystrice skončil v základoch kravína

24.02.2018 14:49

Prvý česko-slovenský "robotnícky" prezident Klement Gottwald bol ešte pred začiatkom svojej politickej kariéry spätý aj s Banskou Bystricou.

Bratislava Parlament Schôdza andrej danko

Pre SNS je téma legalizácie drog uzavretá

24.02.2018 14:35

Podľa Andreja Danka sú klamstvom tvrdenia, že na Slovensku sú v súčasnosti zatváraní mladiství ľudia do väzenia za jednu cigaretu marihuany.

chorvátske rameno petržalka

Architekt Kováč: Vhodnou výstavbou je možné Petržalku humanizovať

24.02.2018 14:00

Dobudovaním električky by sa už čoskoro mala zmeniť jedna z ikonických častí Petržalky - okolie Chorvátskeho ramena. Od čias, keď sa uvažovalo o metre, leží ladom.

Vrtuľník Mi-17

Prvý z vyradených vrtuľníkov Mi-17 už plní svoje úlohy

24.02.2018 13:56

"Situácia okolo pozastavenia leteckej prevádzky vrtuľníkov Mi-17 v žiadnom prípade neohrozila obranyschopnosť SR," uviedla hovorkyňa rezortu obrany.

winnetou

V roku 2014 ma polícia ako prvého Slováka v histórii neprávom obvinila z trestného činu volebnej korupcie za inzerát, že predám svoj hlas v prezidentských voľbách, ktorý mal upozorniť na volebnú korupciu! V máji 2015 toto trestné stíhanie zastavil Najvyšší súd SR ...... V októbri 2015 som podal na Generálnu prokuratúru vlastnú analýzu a podnet na podvodné audiotexové súťaže na základe ktorého začali policajti trestné stíhanie. Začiatkom roku 2016 všetky slovenské televízie nakoniec stiahli nekalé audiotexové súťaže z vysielania.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 99
Celková čítanosť: 327968x
Priemerná čítanosť článkov: 3313x

Autor blogu