Založ si blog

Kam odložiť deti z tradičných rodín?

Michal a Viera zahynuli spolu pri dopravnej nehode. Ostal po nich 8-ročný Martinko. Martinko by mohol ostať u svojej babky, ale tá ešte nemôže ísť do dôchodku v tom veku ako jej matka aj napriek tomu, že vychovala rovnako dve deti. Podľa nového zákona totiž ešte musí odpracovať pre štát päť rokov navyše. Mohla by síce ostať doma a poberať podporu od štátu na osirelého vnúčika, ale tá je tak nízka, že aj spolu so smiešnym invalidným dôchodkom Martinkovho dedka by im peniaze sotva vystačili pre dvoch. Väčšinu ich príjmov totiž zhltnú peniaze na lieky pre dedka, ktoré už nechce po novom preplácať poisťovňa.

Peter podozrieval Evu z nevery. Zastrelil ju deň pred výročím svadby a potom zbraň obrátil aj na seba. Ich deti Saška a Simonka majú 4 a 2 roky. Sašku a Simonku by si rada vzala sestra ich nebohej maminky, ale pred mesiacom im exekútor začal exekúcia na rodinný dom kvôli pôžičkám z nebankových spoločností a budú radi ak s manželom a ich tromi deťmi skončia niekde v jednoizbovom byte na sídlisku. Päť detí by bolo na nich priveľa.

Zdeno dlhodobo týral Zuzanu aj ich dcérku Anku. Zdena za ublíženie na zdraví zavreli na 3 roky. Zuzana úplne prepadla alkoholu. Osemročnú Anku jej zobrali. Anku si chcela osvojiť Zdenova sesternica, ale od budúceho mesiaca po dlhých večerných kurzoch nemčiny konečne nastupuje v Rakúsku ako opatrovateľka a jej manžel, ktorý robí na týždňovky v Bratislave na stavbe by to sám nezvládol.

Toto sú tri príbehy troch rodín, troch tradičných rodín ako sa posledné mesiace nazýva základný model matka, otec a deti. Nechcem tu riešiť či je lepšie ak deti vychováva párik chlapov, či dvaja hetero alkoholici lebo tu tu teraz rieši kadekto. Winnetou je za tradičné hodnoty a aj preto ho viac priťahovala Ribana a nie ten fešný blonďák z Nemecka, čo k nám prišiel stavať železnicu. A keď banditi zabili Orlie pero, o jeho ženu aj deti sa postaral Sivý vlk. Lebo rodina je rodina. Dokonca aj u nás divochov. Čo robí v stane Sokolie oko s Bielym jastrabom keď si dajú ohnivú vodu ma nezaujíma, pokiaľ to nerobia pri táboráku a neplašia nám kone. Tu však chcem upozorniť na podstatu problému adopcií z detských domovov a to je samotný fakt, čo tam tie deti vlastne robia? V normálne fungujúcej spoločnosti by sa o tieto deti určite postarala ich najbližšia rodina. Je to však dnes možné, ak väčšina z nich rieši vlastné existenčné problémy? Na záver pár údajov. 

Štatistika odobraných detí z rodín (pozor, čísla sú len za polrok):

  • rok 2006 – 482 detí
  • rok 2010 – 553 detí
  • rok 2013 – 851 detí

To znamená, že koncert pre deti z detských domovov s názvom ÚSMEV AKO DAR, ktorý každý rok vysiela RTVS z nejakej športovej haly bude o pár rokov kvôli kapacite z futbalového štadióna?  

Ďalšie zaujímavé číslo je 41%, to je percento detí ktoré sú odobraté z pôvodnej rodiny osamote, pričom ich súrodenci v rodine ostávajú. Ide pravdepodobne o ekonomické dôvody. V akých podmienkach teda ostáva zvyšok detí v takej tradičnej rodine? 

 

PS: Mená a osoby v príbehoch sú vymyslené. Krajina kde sa toto každý deň odohráva,  bohužiaľ nie. Howk

 

 

 

 

Okoličány – unikla zápisnica zo sledovania

13.04.2018

Zápisnica zo sledovačky Róberta Okoličányho z dňa 11. 4. 2018: 09:15 Okolyčány kupuje v Auparku dve veľké cestovné kufre 10:20 návšteva cestovnej kancelárie, zdržal sa 30 myn. odchádza viac »

Dokáže naša polícia vyšetriť vraždu Jána a Martiny?

23.03.2018

Podľa Tibora Gašpara vyšetruje vraždu Jána a Martiny viac ako 100 policajtov a čaká sa na zapojenie tímov zo zahraničia. Či to bude stačiť, vážne pochybujem! Každý z vás vie ako dlho sa viac »

Majdan vypukne dnes o 17: 00 hod

09.03.2018

Operácia Púštna búrka, Barbarossa alebo Deň D, najväčšie vojnové operácie dnes budú prekonané. Podľa mojich informácií (potvrdila aj poslankyňa Šimkovičová) sú už niekoľko týždňov viac »

Bratislava, letisko, lietadlo, pristátie, podvozok, havária

Na bratislavskom letisku pristálo lietadlo bez podvozku

18.07.2018 12:03

Na palube bol len kapitán lietadla z Českej republiky. Dráha letiska sa nepoškodila.

reality , stavby , domy , panelaky , budovy

Slováci sa pre bývanie zadlžujú. Chýbajú nájomné byty

18.07.2018 12:00

Na Slovensku akútne chýbajú nájomné byty. Podiel nájomných bytov v Rakúsku tvorí až 42 percent z celého bytového fondu, na Slovensku je to len 6 percent.

Peniaze, libra, dolár, euro, jen

Z obchodnej dohody s Japonskom budú profitovať aj Slováci

18.07.2018 11:58

Podpísanie dohody JEFTA o hospodárskom partnerstve medzi Európskou úniou a Japonskom prinesie rast vzájomného obchodu.

obchod, Lidl, predavačka, supermarket, hypermarket

Inflácia v eurozóne dosiahla dve percentá

18.07.2018 11:44

Tempo rastu inflácie v eurozóne sa v júni zrýchlilo na 2 % z 1,9 % v máji. Vyplýva to zo spresnených údajov európskeho štatistického úradu Eurostat.

winnetou

V roku 2014 ma polícia ako prvého Slováka v histórii neprávom obvinila z trestného činu volebnej korupcie za inzerát, že predám svoj hlas v prezidentských voľbách, ktorý mal upozorniť na volebnú korupciu! V máji 2015 toto trestné stíhanie zastavil Najvyšší súd SR ...... V októbri 2015 som podal na Generálnu prokuratúru vlastnú analýzu a podnet na podvodné audiotexové súťaže na základe ktorého začali policajti trestné stíhanie. Začiatkom roku 2016 všetky slovenské televízie nakoniec stiahli nekalé audiotexové súťaže z vysielania.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 351802x
Priemerná čítanosť článkov: 3416x

Autor blogu

Kategórie