Založ si blog

Vážený pán Generálny prokurátor JUDr. Čižnár

JUDr. Jaroslav Čižnár, Generálna prokuratúra SR, Štúrova 2, 812 85 Bratislava

 

VEC: Žiadosť o skutočný boj proti korupcii na Slovensku

Vážený Generálny prokurátor, píšem Vám ako prvý Slovák v histórii obvinený z volebnej korupcie za pokus predať volebný hlas na internete. V problematike volebnej korupcie sa celkom slušne orientujem a počas minuloročného vyšetrovania mojej osoby sa vo mne vyvinul extrémne silný pocit urobiť niečo pre tento štát a spravodlivosť v ňom. Na internete som sám cez Google vypátral možnú volebnú korupciu ešte z parlamentných volieb 2012, čo sú inak jediné voľby kde policajti nedokázali obviniť žiadneho človeka. Vo voľbách do VUC 2013 obvinili 1 osobu, v prezidentských 2014 obvinili iba mňa a vo voľbách do EU dvoch Rómov – teda žiadne zásadné štatistiky.

Po predošlej zlej skúsenosti nahlásenia podnetu priamo na elitný protikorupčný útvar NaKA, ktorý záhadne zmizol a nevypátrala ho ani inšpekcia Ministerstva vnútra (mail som podľa výsledkov vyšetrovania poslal v čase keď mali niečo so serverom) som tento krát zvolil nahlásenie na špeciálnu proti-korupčnú linku priamo na stránke Generálnej prokuratúry (ďalej len GP). Ako také nahlásenie korupcie občanom na GP vyzerá a ako prebieha následné vyšetrovanie Vám teraz popíšem a predtým ešte pripomeniem citáciu z výročnej správy NaKA, ktorá konštatuje nedostatok oznámení korupcie od občanov citujem: „V nadväznosti na činnosť národnej protikorupčnej jednotky je nutné vyjadriť konštatáciu o degresii oznámení o korupčnej trestnej činnosti, ktoré by spĺňali kvalifikovaný kvalitatívny rámec, čoho dôsledkom je odhaľovanie tohto druhu protiprávnych konaní spravidla v rámci výkonu vlastnej operatívno – pátracej činnosti.“

Mailová komunikácia s GP:

5. 11. 2014 o 8:41 som podnet na volebnú korupciu poslal mailom na  korupcia@genpro.gov.sk

 

13. 11. 2014  som opäť napísal na GPSR@genpro.gov.sk

Dobrý deň, chcem sa opýtať či tá protikorupčná linka korupcia@genpro.gov.sk ktorá je uvedená na stránke Generálnej prokuratúry funguje. Posielal som tam podnet 5.11.2014 a dnes som sa opätovne informoval či podnet prišiel, či ho niekam postúpili atď. To je potrebné všade chodiť osobne alebo volať? Máme predsa 21. storočie.

 

24. 11. 2014 mi odpísala prokurátorka JUDr. V. XXXová z GP

– Trestný poriadok nemá vraj lehotu podľa ktorej ma treba upovedomiť do určitého času

– dôvod bol ten, že dozorujúci prokurátor čerpal dovolenku a následne bol práceneschopný, preto žiadosť vybavoval zastupujúci prokurátor

– upovedomila ma, že moje oznámenie postúpila na NaKA Stred

 

17. 12. 2014  ma mailom vyzval policajt z NaKA Stred, aby som prišiel doplniť trestné oznámenie

 

18. 12. 2014 som osobne doplnil trestné oznámenie na NaKA Stred

 

Počas Vianoc a osláv Nového roku som samozrejme neotravoval. Ozval som sa až pár dní po Novom roku.

 

8. 1. 2015  som zase poslal mail na Korupcia.USP@genpro.gov.sk  vzhľadom k tomu, že prešla zákonná lehota 30 dní kedy má podľa §196 TP dôjsť k  vyjadreniu k môjmu podnetu zaslanému dňa 5. 11. 2014 na GP, ktorý sa vybavil odovzdaním na NaKA Stred 14. 11. 2014

 

16. 1. 2015 mi prišla odpoveď od prokurátorky z Korupcia.USP@genpro.gov.sk

„Vašu žiadosť som odovzdala na vybavenie riaditeľovi NaKA Stred a určila som im lehotu do 26. 1. 2015 do kedy Vás budú informovať  “

 

3. 2. 2015 som opäť poslal mail na Korupcia.USP@genpro.gov.sk pretože ma zase nikto s ničím neoboznámil

 

6. 2. 2015 mi konečne prišlo amatérske a chaotické vyjadrenie k podnetu z dňa 5. 11. 2014 z NaKA Stred, s dátumom rozhodnutia 28. 1. 2015, teda 2 dni po lehote od prokurátorky.

 

Vážený pán Generálny prokurátor, nazdávam sa, že vybavovať podnet korupcie 3 mesiace je hanbou práce elitnej proti korupčnej jednotky NaKA, ale aj dozorujúcej prokuratúry, teda GP. Ak takto funguje proti korupčná linka na GP a následne vyšetrovanie policajtov, tak sa ani nedivím nad objasnenosťou korupčných káuz na Slovensku.  Rád by som upozornil na môj prípad volebnej korupcie, kde sa konalo do 24 hodín od uverejnenia reportáže na TV Markíza. Bohužiaľ nie je možné, aby každý prípad bol v TV aby sa ním následne policajti zaoberali s primeranou vážnosťou.

 

Vrátim sa späť k podnetu. V prílohe Vám posielam odpoveď z NaKA Stred, kde 3 mesačné vyšetrovanie dopadlo tak, že policajt absolútne netrafil skutkovú podstatu trestného činu a dokonca si pomýlil samotné odseky § 336a o volebnej korupcii. Ak platí poučka, že neznalosť zákona neospravedlňuje a mňa obvinili z volebnej korupcie aj keď som nepoznal znenie nového zákona z roku 2011, čo v prípade ak zákon nepozná policajt Proti korupčnej jednotky NaKA? V rozhodnutí ma zaujala aj veta, citujem: “V predmetnej veci nebolo možné rozhodnúť do 30 dní z dôvodu, že bolo zisťované či bude možné zistiť odosielateľa cez IP adresu“. Ak to dobre chápem, tak 3 mesiace sa ešte nezisťoval skutočný páchateľ cez IP adresy, ale miesto toho sa  3 mesiace  zisťovalo, či sa to bude dať neskôr zistiť? Len pripomínam, že zánik trestného činu premlčaním má 3 ročnú lehotu a riešime tu prípad, kde príspevky k ponuke predaja hlasu majú dátum od 7. 1. 2012 do 1. 3 . 2012 a ja začínam mať podozrenie, že sa tu niekto snaží o premlčanie skutku a zametenie pod koberec.

Ďakujem za vybavenie

PS: Hneď ako mi Ficov spolužiak odpíše, tak to tu zavesím

PS 2: Práca špeciálnej jednotky NaKA je dôležitá a o tom je aj moja sťažnosť, len pár desiatok minút po napísaní blogu zatkli kardiochirurga Viliama F. K úplatným lekárom len toľko, že NaKA obvinila v roku 2012 iba 2 a za rok 2013 len 3 lekárov za úplatky. O rok sú voľby a vidíte aké prichádzajú zázraky 🙂

Platíš vysoký účet za mobil?

27.04.2017

Ako dlhoročný zákazník istého mobilného operátora som si povedal, že po 15 rokoch by nebolo zlé znížiť si cenu paušálu. Mám neobmedzené volania a SMS + internet v mobile a roky som platil viac »

Vladko Weiss auto nešoféroval! Policajti vs. celebrity 0: 2 (strelci Weiss a Hrnko)

07.04.2017

Tento týždeň dostali Kaliho psi zase na frak. Najprv sa zistilo, že na poslanca SNS Hrnka štekali neoprávnene a vodičák mu zobrali nezákonne. Policajti majú smolu, nemali by si dovoľovať na viac »

Penále zo “Sociálnej” poisťovne

05.04.2017

Podnikám ako SZČO od roku 2004. Minulý mesiac sa mi podarila veľká vec - donútil som svojho mobilného operátora znížiť cenu paušálu zo 40€ na 20€. Nebolo to však tým, že som jeho VERNÝ viac »

atóm, fyzika

Čínsku štátnu energetickú spoločnosť znepokojuje brexit

28.04.2017 19:43

Odchod Británie z Európskej únie vzbudzuje neistotu pri spolupráci Číny, Británie a Francúzska v oblasti jadrovej energie.

čierna hora, nato

Čierna Hora ratifikovala dokument o členstve v NATO

28.04.2017 19:43

Pred budovou v horskom mestečku Cetinje, kde poslanci zasadali, sa medzitým uskutočnil protest niekoľkých stoviek stúpencov opozície.

Záplavy, Záhorie, Pernek, cesta, voda, povodeň, povodne, záplava

Horský priechod Čertovica je neprejazdný

28.04.2017 19:31

Mnohé cesty v Žilinskom kraji sú pre nepriaznivé počasie a zosuvy pôdy neprejazdné.

ZSSK, vlak, železnice, IC,

IC vlakom pred sviatkami pridali vozne

28.04.2017 19:30

Železničná spoločnosť Slovensko v súvislosti so sviatkom 1. mája pridala vozne k rýchlikom InterCity.

winnetou

V roku 2014 ma polícia ako prvého Slováka v histórii neprávom obvinila z trestného činu volebnej korupcie za inzerát, že predám svoj hlas v prezidentských voľbách, ktorý mal upozorniť na volebnú korupciu! V máji 2015 toto trestné stíhanie zastavil Najvyšší súd SR ...... V októbri 2015 som podal na Generálnu prokuratúru vlastnú analýzu a podnet na podvodné audiotexové súťaže na základe ktorého začali policajti trestné stíhanie. Začiatkom roku 2016 všetky slovenské televízie nakoniec stiahli nekalé audiotexové súťaže z vysielania.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 95
Celková čítanosť: 282021x
Priemerná čítanosť článkov: 2969x

Autor blogu