Založ si blog

Je suis Fľak

Mediálna kauza týždňa: v detskom časopise Fľak sa objavili rasistické vtipy. Samozrejme súhlasím s názorom, že ich uverejnenie časopise s takouto cieľovkou je hlúposť a chápem verejné pobúrenie. Samotné deti asi väčšinu vtipov ani nepochopili. Na druhej strane “bratislavskú kaviareň” rozhorčili samotné vtipy s rómskou tématikou, ktoré dokonca majú napĺňať skutkovú podstatu trestných činov hanobenia rasy. Našli sa dokonca aj experti, ktorí napadli aj pointu vtipov vzhľadom k zaužívaným stereotypom o Rómoch. Vtip má byť vtipný, nemusí byť ani logický ani vychádzať z overených faktov. Tak som si našiel pár podobných vtipov na internete a pokúsim sa ich rovnako analyzovať. Ak by mal niekto potrebu podať trestné oznámenie – rád prezradím aj ich zdroj.

Aký je rozdiel medzi zrazeným ježkom a zrazeným cigáňom?
Pred ježkom je brzdná dráha.

(mýtus! Málokedy je možno na ceste zaregistrovať ježka a vyhnúť sa jeho zrazeniu brzdením. Tvrdiť, že šofér pre ježkom brzdí je hlúposť. Na druhej strane nedávno som videl video z východu, kde šofér zrazil Róma v dedine Žehra spôsobom, že ani len nebrzdil.)

—————————————————————–

Rómovi sa zapáčili medené odkvapové ríny na poľovníkovom dome.
Vyšiel na strechu a chcel ich odmontovať.
Vtom vyšiel z domu majiteľ a kričí:
– Cigán, čo tam robíš?
Ten pripravený na všetko pokojne odpovie:
– Slnko svieti, tak chytám bronz.
Poľovník sa usmeje, nabije brokovnicu a povie:
– Tak poď rýchlo dolu, lebo schytáš olovo!

(mýtus! Je síce pravda, že Rómovia spôsobujú drobnú kriminalitu aj v oblasti krádeží, pričom často kradnú na cudzom pozemku. Na druhej strane biely oligarchovia a politici okradnú tento štát o milióny – viď posledný prípad advokáta s odmenou 64.000.000€. Biely ľudia teda kradnú viac ako Rómovia!)

—————————————————————–

Na Luníku IX sa reportér pýta Róma:

– A vy máte koľko detí?
Dežo hrdo odpovie:
– Šestnásť. My sme veľká rodina.
– Vy nie ste rodina, – poznamená reportér, – vy ste chovná stanica.

(mýtus! Väčší počet detí v rodinách nie je len v rómskych komunitách, podobné čísla dosahujú aj gádžovia napr. na Orave.Sám prezident SR má dokonca 5 detí a určite poznáte úctihodné číslo Borisa Kollára.)

—————————————————————–

– Ako robí psík?
– Hav, hav!
– Ako robí mačička?
– Mňau, mňau!
– Ako robí Cigán?
– Cigán nerobí…

(mýtus! Toto je stará demagogická klasika. Počet nezamestnaných bielych občanov SR vysoko prevyšuje počet nezamestnaných Rómov na úrade práce.)

—————————————————————–

Ako robia mačky na Luníku 9?
Na cibuľke.

(mýtus! Nie je potvrdené, že v Rómskych osadách dochádza ku plošnej konzumácii mačiek alebo psov. Na základe pár príkladov nemožno plošne odsúdiť celú komunitu. V obci Valaská v okrese Brezno sa pretrváva fašiangový zvyk konzumácie klobás vyrobených z psieho mäsa.)

—————————————————————–

Cigáň kradne drevo v lese. Okolo ide horár a kričí:
“Cigáň, prečo kradneš to drevo?”
Cigáň: “To je pre kravy.”
Horár: “Hej? A odkedy kravy žerú drevo?”
Cigáň: “No čo nezožerú, popálime…”

(mýtus! Omnoho väčšie škody na lesoch spôsobujú podľa ochranárov lesníci. Je verejné tajomstvo, že z lesov sa kradnú plné autá guľatiny a chýbajúca drevná hmota je prisudzovaná rómskym nájazdom do lesov.)

—————————————————————–

Na záver upozornenie pre OČTK (ľudovo povedané policajtov): texty čiernym hrubým písmom sú prebrané VTIPY, ktoré nevyjadrujú názory a presvedčenie autora blogu. Autor nie je členom ani sympatizantom žiadneho hnutia podporujúceho potláčanie práv menšín. Píšem to preto, lebo vo vtipoch sú policajti vykreslení ako mentálne slabší jedinci kde polovica vie čítať a druhá polovica písať. Len aby nedošlo k nejakému nedorozumeniu. 

 

 

 

 

 

Kotlebu porazí vo voľbách Rómsky kandidát!

06.10.2017

Dnes po odstúpení Stana Mičeva sa okruh kandidátov na predsedu bystrického VÚC zúžil zo 17 na 11! Stále vysoké číslo, ale ja osobne vidím len dvoch silných kandidátov - kandidáta SĽS Jozefa viac »

Gratulujem hokejistom k výhre! Črtá sa prekvapenie na MS v hokeji.

29.04.2017

Všetci ste sa im smiali a podceňovali ich. Vo včerajšom zápase však chlapci ukázali, že ak sa kolektív zomkne tak občas môže prekvapiť. Nikto im neveril a predsa to dokázali. Samozrejme veľké viac »

Platíš vysoký účet za mobil?

27.04.2017

Ako dlhoročný zákazník istého mobilného operátora som si povedal, že po 15 rokoch by nebolo zlé znížiť si cenu paušálu. Mám neobmedzené volania a SMS + internet v mobile a roky som platil viac »

voľby do vúc

Krajskú volebnú komisiu vedie súdne trestaný kotlebovec

20.10.2017 17:40

Nemajú zábrany poveriť súdne trestaného človeka dozeraním na priebeh a čistotu župných volieb. Reč je o extrémistickej Kotlebovej strane.

rastlina a knihy

Ekovzdelávanie podporili aj súkromné firmy

20.10.2017 17:00

Mimovládky, ktorých projekty budú mať regionálny dosah, môžu dostať maximálne 5000 eur, v prípade celoslovenského dosahu dvojnásobok.

andrzej duda

Vo Varšave hustne ovzdušie medzi Dudom a Kaczyńským

20.10.2017 16:49

Poradkyňa poľského prezidenta ostro zaútočila na predsedu vládnucej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslawa Kaczyńského pre spor o súdnej reforme.

autá

Autá bez šoféra dostali v New Yorku zelenú

20.10.2017 16:00

Zdá sa, že skutočným "nepriateľom" šoférov z povolania nebude Uber a podobné firmy. Z trhu ich môžu vytlačiť autá, ktoré žiadneho šoféra nepotrebujú.

winnetou

V roku 2014 ma polícia ako prvého Slováka v histórii neprávom obvinila z trestného činu volebnej korupcie za inzerát, že predám svoj hlas v prezidentských voľbách, ktorý mal upozorniť na volebnú korupciu! V máji 2015 toto trestné stíhanie zastavil Najvyšší súd SR ...... V októbri 2015 som podal na Generálnu prokuratúru vlastnú analýzu a podnet na podvodné audiotexové súťaže na základe ktorého začali policajti trestné stíhanie. Začiatkom roku 2016 všetky slovenské televízie nakoniec stiahli nekalé audiotexové súťaže z vysielania.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 98
Celková čítanosť: 311096x
Priemerná čítanosť článkov: 3174x

Autor blogu