Založ si blog

Je suis Fľak

Mediálna kauza týždňa: v detskom časopise Fľak sa objavili rasistické vtipy. Samozrejme súhlasím s názorom, že ich uverejnenie časopise s takouto cieľovkou je hlúposť a chápem verejné pobúrenie. Samotné deti asi väčšinu vtipov ani nepochopili. Na druhej strane „bratislavskú kaviareň“ rozhorčili samotné vtipy s rómskou tématikou, ktoré dokonca majú napĺňať skutkovú podstatu trestných činov hanobenia rasy. Našli sa dokonca aj experti, ktorí napadli aj pointu vtipov vzhľadom k zaužívaným stereotypom o Rómoch. Vtip má byť vtipný, nemusí byť ani logický ani vychádzať z overených faktov. Tak som si našiel pár podobných vtipov na internete a pokúsim sa ich rovnako analyzovať. Ak by mal niekto potrebu podať trestné oznámenie – rád prezradím aj ich zdroj.

Aký je rozdiel medzi zrazeným ježkom a zrazeným cigáňom?
Pred ježkom je brzdná dráha.

(mýtus! Málokedy je možno na ceste zaregistrovať ježka a vyhnúť sa jeho zrazeniu brzdením. Tvrdiť, že šofér pre ježkom brzdí je hlúposť. Na druhej strane nedávno som videl video z východu, kde šofér zrazil Róma v dedine Žehra spôsobom, že ani len nebrzdil.)

—————————————————————–

Rómovi sa zapáčili medené odkvapové ríny na poľovníkovom dome.
Vyšiel na strechu a chcel ich odmontovať.
Vtom vyšiel z domu majiteľ a kričí:
– Cigán, čo tam robíš?
Ten pripravený na všetko pokojne odpovie:
– Slnko svieti, tak chytám bronz.
Poľovník sa usmeje, nabije brokovnicu a povie:
– Tak poď rýchlo dolu, lebo schytáš olovo!

(mýtus! Je síce pravda, že Rómovia spôsobujú drobnú kriminalitu aj v oblasti krádeží, pričom často kradnú na cudzom pozemku. Na druhej strane biely oligarchovia a politici okradnú tento štát o milióny – viď posledný prípad advokáta s odmenou 64.000.000€. Biely ľudia teda kradnú viac ako Rómovia!)

—————————————————————–

Na Luníku IX sa reportér pýta Róma:

– A vy máte koľko detí?
Dežo hrdo odpovie:
– Šestnásť. My sme veľká rodina.
– Vy nie ste rodina, – poznamená reportér, – vy ste chovná stanica.

(mýtus! Väčší počet detí v rodinách nie je len v rómskych komunitách, podobné čísla dosahujú aj gádžovia napr. na Orave.Sám prezident SR má dokonca 5 detí a určite poznáte úctihodné číslo Borisa Kollára.)

—————————————————————–

– Ako robí psík?
– Hav, hav!
– Ako robí mačička?
– Mňau, mňau!
– Ako robí Cigán?
– Cigán nerobí…

(mýtus! Toto je stará demagogická klasika. Počet nezamestnaných bielych občanov SR vysoko prevyšuje počet nezamestnaných Rómov na úrade práce.)

—————————————————————–

Ako robia mačky na Luníku 9?
Na cibuľke.

(mýtus! Nie je potvrdené, že v Rómskych osadách dochádza ku plošnej konzumácii mačiek alebo psov. Na základe pár príkladov nemožno plošne odsúdiť celú komunitu. V obci Valaská v okrese Brezno sa pretrváva fašiangový zvyk konzumácie klobás vyrobených z psieho mäsa.)

—————————————————————–

Cigáň kradne drevo v lese. Okolo ide horár a kričí:
„Cigáň, prečo kradneš to drevo?“
Cigáň: „To je pre kravy.“
Horár: „Hej? A odkedy kravy žerú drevo?“
Cigáň: „No čo nezožerú, popálime…“

(mýtus! Omnoho väčšie škody na lesoch spôsobujú podľa ochranárov lesníci. Je verejné tajomstvo, že z lesov sa kradnú plné autá guľatiny a chýbajúca drevná hmota je prisudzovaná rómskym nájazdom do lesov.)

—————————————————————–

Na záver upozornenie pre OČTK (ľudovo povedané policajtov): texty čiernym hrubým písmom sú prebrané VTIPY, ktoré nevyjadrujú názory a presvedčenie autora blogu. Autor nie je členom ani sympatizantom žiadneho hnutia podporujúceho potláčanie práv menšín. Píšem to preto, lebo vo vtipoch sú policajti vykreslení ako mentálne slabší jedinci kde polovica vie čítať a druhá polovica písať. Len aby nedošlo k nejakému nedorozumeniu. 

 

 

 

 

 

Okoličány – unikla zápisnica zo sledovania

13.04.2018

Zápisnica zo sledovačky Róberta Okoličányho z dňa 11. 4. 2018: 09:15 Okolyčány kupuje v Auparku dve veľké cestovné kufre 10:20 návšteva cestovnej kancelárie, zdržal sa 30 myn. odchádza viac »

Dokáže naša polícia vyšetriť vraždu Jána a Martiny?

23.03.2018

Podľa Tibora Gašpara vyšetruje vraždu Jána a Martiny viac ako 100 policajtov a čaká sa na zapojenie tímov zo zahraničia. Či to bude stačiť, vážne pochybujem! Každý z vás vie ako dlho sa viac »

Majdan vypukne dnes o 17: 00 hod

09.03.2018

Operácia Púštna búrka, Barbarossa alebo Deň D, najväčšie vojnové operácie dnes budú prekonané. Podľa mojich informácií (potvrdila aj poslankyňa Šimkovičová) sú už niekoľko týždňov viac »

obchod, nakupovanie, zľavy, rodina, nákup, potraviny

VIDEO: Bugár hovorí o falošných reťazcoch. Simon: Zdaňujete chudobu

14.12.2018 06:00

Odvod pre obchodníkov bude, rozhodli poslanci. Reťazce varujú, že odvod budú musieť zohľadniť. Opozícia hovorí o zdražovaní potravín, koalícia to odmieta.

írsko, referendum, potraty

Írsky parlament schválil návrh zákona povoľujúci umelé prerušenie tehotenstva

13.12.2018 22:58

Írsky premiér Leo Varadkar označil schválenie legislatívy zákonodarcami za "historickú chvíľu pre ženy".

donald trump

Stretnutie Putina s Trumpom nebude možné, kým Rusko nevráti zajaté lode

13.12.2018 22:03

Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton.

Francúzsko, Štrasburg, streľba

Francúzska polícia zastrelila útočníka z vianočných trhov

13.12.2018 21:55, aktualizované: 14.12.2018 06:26

Organizácia Islamský štát uviedla, že strelec Cherif Chekatt bol jedným z jej 'vojakov'.

winnetou

V roku 2014 ma polícia ako prvého Slováka v histórii neprávom obvinila z trestného činu volebnej korupcie za inzerát, že predám svoj hlas v prezidentských voľbách, ktorý mal upozorniť na volebnú korupciu! V máji 2015 toto trestné stíhanie zastavil Najvyšší súd SR ...... V októbri 2015 som podal na Generálnu prokuratúru vlastnú analýzu a podnet na podvodné audiotexové súťaže na základe ktorého začali policajti trestné stíhanie. Začiatkom roku 2016 všetky slovenské televízie nakoniec stiahli nekalé audiotexové súťaže z vysielania.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 368445x
Priemerná čítanosť článkov: 3577x

Autor blogu

Kategórie