Založ si blog

Kaliňák, prišiel tvoj čas. Marec – poberaj sa starec!

Už pár mesiacov neprispievam na blogy Pravdy. Moja „terapia“ písaním sa skončila. Aj sa to tu trochu celé zvrhlo. Skončil som na blogu číslo 99. Dnes je však ideálna možnosť zaokrúhliť to na 100. a mám na to pár dôvodov. Drvivá väčšina blogov sa týkala práce našej polície s ktorou mám za posledné roky už bohaté reálne skúsenosti a podarilo sami aj osobne stretnúť s ministrom Kaliňákom. Musím sa pridať k matke zavraždenej Martiny – rovnako nedôverujem ministrovi a ani prezidentovi PZ Gašparovi a ich výmena by našej polícii iba prospela – čím skôr to bude tým lepšie, lebo už včera bolo neskoro.  Skúsim to vysvetliť na 3. prípadoch práce polície, ktoré som osobne zažil:

1. Prípad internetovej podvodníčky 2011

Prvýkrát som sa stretol s prácou našej polície v roku 2011. Na portáli Mimiaukcie som „vydražil“ notebook od istej Zuzany z Prievidze. Poslal som je peniaze na účet a ako tušíte, doteraz mi neprišiel. Mal som šťastie, po viacerých vyhrážkach cez sms mi Zuzana peniaze asi po mesiaci vrátila. Trestné zoznámenie som síce nepodal, ale zhromaždil som množstvo informácií o ďalších podobne podvedených. Zistil som ďalšie telefónne čísla a bankové účty pod ktorými klamala Zuzana na iných portáloch. Tieto informácie aj s kontaktami na ďalších podvedených som poslal na okresné riaditeľstvo PZ v Prievidzi 24. 11. 2012. Neskôr som do Prievidze volal a zisťoval ako pokročili v prípade – volal mi späť nejaký podráždený policajt s tým, že prípad riešia a či mi takáto odpoveď postačuje!  Stačila, už som im nevolal – ten jeho tón mi stačil. Polícia teda „vyšetrovala“ a podvedených ľudí pribúdalo….

12. 2. 2017 teda po 5 rokoch som si prečítal na webe túto správu TASR: Dovedna šesť rokov strávi vo väzení 33-ročná Zuzana Schwarcová z Prievidze za internetové podvody, ktorými poškodila 650 ľudí. Rozhodol o tom tento týždeň Okresný súd (OS) v Prievidzi, ktorý obvinenej uložil nepodmienečný trest odňatia slobody v trvaní tri roky. Za časť skutkov už bola na trojročný nepodmienečný trest odňatia slobody právoplatne odsúdená v decembri 2016, informoval TASR hovorca súdov v Trenčianskom kraji Roman Tarabus. „Žena na základe podvodných inzerátov pod zámienkou predaja mobilných telefónov a notebookov rôznych značiek za výhodné ceny vylákala v rokoch 2010 až 2013 a v roku 2016 od poškodených ako zálohy za tovar rôzne sumy v celkovej výške 48.580 eur,“ uviedol Tarabus. Inzeráty podľa neho zverejňovala na portáloch bazos.sk, aukcie.sk, aukro.sk a onetwosold.sk, pričom využívala na komunikáciu rôzne emailové adresy, rôzne telefónne čísla a peniaze jej poškodení zasielali na účty vo viacerých bankách aj poštovými poukazmi. Navyše Okresný súd v Prievidzi sa zaoberá ešte jednou obžalobou pre pokračovací zločin podvodu, v tejto trestnej veci figuruje ďalších 22 poškodených a je teda možné, že Zuzane sa trest ešte zvýši!

Čo robila polícia a príslušné orgány viac ako 5 rokov kým podvodníčka oklamala viac ako 650 ľudí?

2. Prípad volebnej korupcie 2014

Druhý raz bol môj kontakt s políciou už osobný. V roku 2014 som spoznal prácu polície a dokonca jej elitných kriminalistov z NAKA na vlastnej koži. Po inzeráte na Bazoši na „predaj volebného hlasu“ tesne pred prezidentskými voľbami 2014 som si vyskúšal celý proces práce polície od vypočúvania, cez domovú prehliadku, obvinenie z trestného činu až po obžalobu na Špecializovanom súde. Po roku a pol vyšetrovania celá kauza skončila v lete 2015 zastavením trestného stíhania Najvyšším súdom Slovenskej republiky. V tomto prípade šli po mne policajti ako „po údenom“ a príkladne tu spolupracovala aj špeciálna prokuratúra. Na tomto príklade orgány činne v trestnom konaní ukázali, že keď sa chce tak vedia pracovať príkladne. Teda až na ten záver, ktorý hovorí, že viac ako rok vyšetrovali skutok, ktorý nebol ani trestný čin ani priestupok.

3. Prípad audiotexové súťaže 2015

Tretí raz som v októbri 2015 podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru s podozrením, že audiotexové televízne súťaže sú podvod. Dlhé roky nám televízie servírovali pochybné súťaže a o tisíce Eur, kde bolo jasné že ide o podvod. Diváci sa sťažovali, písali sa podnety na políciu a roky sa nič nedialo. Ja som tie relácie začal každý deň nahrávať a zistil som, že ide o podozrivý model hry, ktorý funguje podľa určitého scenára a nie je možné, aby šlo o náhodne volania a náhodné výhry. Za výdatnej pomoci novinárov z rôznych médií sa podarilo vytvoriť tlak aj na Radu pre televízne vysielanie, ktorá udelila viacerých televíziám historické pokuty 30.000€ pre TV 8, 60.000€ pre TV Markíza. (Markíza už za tieto súťaže dostala 16.000€ pokutu v roku 2013 a 12.000€ pokutu v roku 2012.) Dnes už takúto súťaž v televízii na Slovensku nenájdete. Nie je to však vďaka našej polícii – policajná expertíza totiž zistila, že nič podozrivé sa nestalo teda ako sa hovorí skutok sa nestal!

Práve posledný prípad mi pripomína častý problém tohto štátu pri objasňovaní závažných káuz, keď celé Slovensko vie, že ide o podvod, alebo zlodejinu, vedia to aj novinári, ktorí na to upozorňujú, ale polícia je hluchá alebo slepá. Hluchá a slepá bola aj v prípadoch, ktoré mesiace sledoval novinár Kuciak! Ak by polícia a príslušné orgány štátu robili svoju prácu poriadne, tak by Kuciak mohol písať akurát tak o krádežiach automobilov.  

Preto si myslím, že najlepší minister vnútra v celej galaxii by mal sadnúť na motorku a nasledovať svojho kamaráta Počiatka. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moja fotka s bývalým ministrom vnútra

Okoličány – unikla zápisnica zo sledovania

13.04.2018

Zápisnica zo sledovačky Róberta Okoličányho z dňa 11. 4. 2018: 09:15 Okolyčány kupuje v Auparku dve veľké cestovné kufre 10:20 návšteva cestovnej kancelárie, zdržal sa 30 myn. odchádza viac »

Dokáže naša polícia vyšetriť vraždu Jána a Martiny?

23.03.2018

Podľa Tibora Gašpara vyšetruje vraždu Jána a Martiny viac ako 100 policajtov a čaká sa na zapojenie tímov zo zahraničia. Či to bude stačiť, vážne pochybujem! Každý z vás vie ako dlho sa viac »

Majdan vypukne dnes o 17: 00 hod

09.03.2018

Operácia Púštna búrka, Barbarossa alebo Deň D, najväčšie vojnové operácie dnes budú prekonané. Podľa mojich informácií (potvrdila aj poslankyňa Šimkovičová) sú už niekoľko týždňov viac »

Dolár, libra, jen, mena, peniaze

Juhoameričania chcú s EÚ uzavrieť rokovania o obchode ešte v tomto roku

15.12.2018 13:10

Juhoamerický blok Mercosur je aj naďalej odhodlaný uzavrieť rokovania o obchodnej dohode s Európskou úniou ešte v tomto roku.

Maroš Šefčovič

Šefčovič: Klimatické zmeny sú stále dramatickejšie

15.12.2018 12:57

O klimatických zmenách rozprával v rozhovore pre Pravdu Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu.

Francúzsko, Paríž, protest, žlté vesty

Francúzsko zažíva piate kolo sobotných protivládnych protestov

15.12.2018 12:41

Účasť na proteste v Paríži je nižšia ako po minulé razy - polícia informovala o asi 1 000 účastníkoch.

Robert Kalinak,

VIDEO: Politici zarobia viac. Kaliňák: Takto to dopadlo. Beblavý: Naše maslo to nie je

15.12.2018 12:00

Robert Kaliňák zo Smeru a opozičný poslanec Miroslav Beblavý sa nevedia zhodnúť na tom, kto je zodpovedný za skokový rast platov politikov.

winnetou

V roku 2014 ma polícia ako prvého Slováka v histórii neprávom obvinila z trestného činu volebnej korupcie za inzerát, že predám svoj hlas v prezidentských voľbách, ktorý mal upozorniť na volebnú korupciu! V máji 2015 toto trestné stíhanie zastavil Najvyšší súd SR ...... V októbri 2015 som podal na Generálnu prokuratúru vlastnú analýzu a podnet na podvodné audiotexové súťaže na základe ktorého začali policajti trestné stíhanie. Začiatkom roku 2016 všetky slovenské televízie nakoniec stiahli nekalé audiotexové súťaže z vysielania.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 368644x
Priemerná čítanosť článkov: 3579x

Autor blogu

Kategórie