Založ si blog

Obvinený Kaliňák – dekan práva Eduard Burda má pravdu, ale. . .

Dnes v TV všetci smeráci vzrušene odkazovali na vyjadrenie dekana Právnickej fakulty Burdu, ktorý sa vyjadril k obvineniu Roba Kaliňáka, že je nadhodnotené a malo byť kvalifikované ako prečin a nie ako zločin. Pán dekan má možno pravdu, ale treba si uvedomiť, že pánom trestného stíhania je vyšetrovateľ, resp. prokurátor! A ako to fungovalo za ministra Kaliňáka v roku 2014, keď ma obvinili z trestného činu volebnej korupcie na základe inzerátu na Bazoši a reportáže TV Markíza? Celé moje trestné stíhanie šlo jednoducho zrušiť poukázaním na §10 Trestného zákona: Nejde o prečin, ak vzhľadom na spôsob vykonania činu a jeho následky, okolnosti za ktorých bol čin spáchaný, mieru zavinenia, pohnútky páchateľa je jeho závažnosť nepatrná! 

Tvrdohlavý prokurátor slúžiaci strane SMER SD, ktorú zjavne môj inzerát dehonestujúci kandidáta na prezidenta Fica pobúril (Fico prehral v 2. kole s neznámym Andrejom Kiskom). Ten trval na svojom a obvinenie hnal na Špecializovaný trestný súd, kde mu sudca okrem iných skutočností rovnako poukázal na daný § 10. Rozkaz však znel jasne a tak sa prípad posunul až na Najvyšší súd, kde ďalší traja sudcovia (vrátane sudcu Ha-ra-bi-na) uznali, že nejde o trestný čin. Celý tento právny cirkus trval 2 roky! Našťastie som túto ich hru nemusel hrať vo väzbe, kde je teraz vtedajší minister vnútra Kaliňák. Toľko k zákonom pán dekan Burda a k ich uplatňovaní v praxi….čo si SMER za tie roky navaril, teraz musí jesť a preto dnes Robo Kaliňák nemôže oslavovať meniny svojho druhorodeného syna Juraja v kruhu rodiny.

Ovečkin by po vypadnutí Washingtonu mohol posilniť Rusko

16.05.2022

Na blogoch PRAVDY je málo športu, tak si dajme správy zo športu: Washington Capitals s excelentným strelcom Alexandrom Ovečkinom cez víkend vypadol z hry o Stanley cup po prehre s Floridou a mohol by teoreticky posilniť ruskú reprezentáciu vo Fínsku. Mohol… Tento rok si môže Alexander po sezóne v USA zastrielať akurát tak v Donbase.

Ako vnímať pravdu o vojne na Ukrajine? Návod pre rusofilov. . .

03.05.2022

Pozerám si míting SMERu pred 24.2.22 ako tam Fico spolu so svojim poskokom Blahom velebili Rusko a tvrdili, že nikdy nezaútočia na UA. Rovnako aj expertka na právo Lašáková (tá blondínka čo stále šoféruje v aute a robí videá – asi žije v aute ako Ukrajinka) sa na facebooku 24.2. zmohla len na uverejnenie obrázku holubice mieru. Je to pre vás šok, chápem to. Celé roky [...]

Smerácka dôchodkyňa odhalila praudu z Mariupoľu

02.05.2022

Nazrime spolu do mentálneho sveta dezinformátorov a voličov strany HZDS, hm pardon SMERu. Na facebooku TV Joj Noviny.sk bola táto reportáž o mladíkovi, ktorý ležal po havárii v nemocnici v Mariupoľe akurát v čase keď na Ukrajinu zaútočili Rusi. Jeho otec ho z nemocnice zobral na rukách do bezpečia. Po 2 mesiacoch s ním spravili reportáž na západe UA aj s touto fotkou v [...]

nato summit

NATO prizvalo Švédsko a Fínsko do svojich radov

29.06.2022 14:54

Hlavy členských štátov NATO súhlasili s podpísaním prístupových protokolov.

Samuel Vlčan

Poslanci začali debatu o odvolaní ministra Vlčana

29.06.2022 14:42

Návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze predložila opozičná strana Smer spolu s ďalšími nezaradenými poslancami.

taliansko, sucho

V Taliansku je tak sucho, že vysychajú aj pádske ryžové polia

29.06.2022 14:28

Krajina čelí najhoršiemu suchu za uplynulých 70 rokov.

Martin Kramara

Kramara po vyše siedmich rokoch končí ako hovorca KBS

29.06.2022 14:01

Kramara bude pôsobiť v Žilinskej diecéze, biskup Tomáš Galis ho menoval za svojho generálneho vikára.

winnetou

V roku 2014 ma polícia ako prvého Slováka v histórii obvinila z trestného činu volebnej korupcie za inzerát, že predám svoj hlas v prezidentských voľbách, ktorý mal upozorniť na volebnú korupciu! V máji 2015 toto trestné stíhanie zastavil Najvyšší súd SR ...... V októbri 2015 som podal na Generálnu prokuratúru vlastnú analýzu a podnet na podvodné audiotexové televízne súťaže na základe ktorého začali policajti trestné stíhanie. Začiatkom roku 2016 všetky slovenské televízie nakoniec stiahli nekalé audiotexové súťaže z vysielania..... Rok 2021: právnik čo ma zastupoval je už poslanec NR SR, sudca ŠTS ktorý ma oslobodil je už šéfom ŠTS a vedenie vtedajšej polície sedí vo väzbe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 147
Celková čítanosť: 711283x
Priemerná čítanosť článkov: 4839x

Autor blogu

Kategórie