Založ si blog

Zabíjanie na Zochovej a problémy Deaflympijského výboru

Z vyhlásenia prezidenta Deaflympijského výboru Slovenska (DVS) Petra Birku vyberám:  Členovia výkonného výboru DVS sa z médií dozvedeli o tragickej dopravnej nehode, ktorá sa stala 2.októbra na Zochovej ulici a že ju spôsobil generálny sekretár DVS, Dušan Dědeček. Táto mimoriadna udalosť nás hlboko zasiahla a považujeme ju za absolútne zlyhanie jednotlivca, ktoré je neospravedlniteľné.

Uvedomujem si pán prezident, že ste od malička nepočujúci, ale prepáčte, zrak by ste mal mať v poriadku! Ja totiž vidím na vašej stránke (kým ste to nezmazali, link TU ), že kontrolór DVS je Ing. Lukáš Dědeček, syn a opitý spolujazdec z auta smrti. O akom individuálnom zlyhaní jednotlivca hovoríte? Dvaja vaši zamestnanci jazdili ožratí po Bratislave! Otázne je aj to či financie zväzu má kontrolovať syn generálneho sekretára zväzu, čo by bola dobrá otázka pre ministerstvo školstva a športu…??? Schválené dotácie pre DVS od štátu na rok 2022: 263.600 Eur športovci a 328.750 Eur na činnosť DVS.

Ako som sa z médií dozvedel tak Dědeček pôsobí ako atletický tréner nepočujúcich športovcov. Je osobný kouč deflympioničky Ivany Krištofičovej, viacnásobnej majsterky sveta a víťazky deflympiády vo vrhu guľou. Len za rok 2021 dostala Krištofičová podľa verejne dostupného vyúčtovania výdavkov zo štátnych zdrojov 62 571 Eur, z toho zaplatila Dědečkovi 29 343 Eur.

Na prvý pohľad to vyzerá tak, že zväz cicia peniaze od štátu na nepočujúcich športovcov, ale určitú časť prostriedkov si nechávajú jednotlivci ako Dědeček starší a kontroluje to Dědeček mladší. Podarená dvojica… Začínam chápať sťažnosti športovcov ako lyžiarka Zuzulová že športové zväzy „cicajú“ športovcov. Predpokladám, že to arogantné správanie Dědečeka po tom ako rozmetal po zastávke niekoľko študentov je výsledok jeho dlhoročného pocitu nadradenosti keď sa stýkal z politikmi a nadobudol pocit nesmrteľnosti na rozdiel od jeho obetí!

Pach peňazí na DVS smrdí už niekoľko rokov. stačí si spomenúť  na rok 2013, kedy  súd odsúdil za spreneveru bývalého prezidenta Deaflympijského výboru Slovenska Jaromíra Rudu na 13 rokov: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/287706-exsef-deaflympionikov-ruda-dostal-13-rokov-vaezenia/

PS: čo sa týka názvu blogu, odmietam hovoriť šialenej jazde dvoch na mol opitých ľudí ako o nehode – je to neúmyselné zabíjanie nech si zákon hovorí čo chce…

Trpká irónia v prípade Dědeček

10.10.2022

Amatérsky pilot F1 Dědeček na okruhu Zochová, bývalý tréner nepočujúcej viacnásobnej majsterky sveta a víťazky deflympiády vo vrhu guľou z jej štátneho príspevku za minulý rok 62.571 Eur dostal polovicu 29.343 Eur ako prilepšenie k platu. Je to irónia, lebo roky žil na úkor „hluchej“ športovkyne, potom mal nehodu bez zranenia a nakoniec ešte dostane aj [...]

Pani prezidentka Zuzana, všetko najlepšie k meninám

12.08.2022

Pani prezidentka Zuzana, všetko najlepšie k včerajším meninám! Veľa lásky, šťastia, tolerancie a duševného zdravia. Teda všetko čo chýba Vašim kritikom. Dlhšie som už nenapísal blog. Naposledy ešte v máji kedy som si čítal o dostrele systému S – 300 lebo každý dezolát o tom vedel toľko, čo o účinnosti Astry Zeneca po 2. dávke alebo teritoriálnom rozšírení [...]

Ovečkin by po vypadnutí Washingtonu mohol posilniť Rusko

16.05.2022

Na blogoch PRAVDY je málo športu, tak si dajme správy zo športu: Washington Capitals s excelentným strelcom Alexandrom Ovečkinom cez víkend vypadol z hry o Stanley cup po prehre s Floridou a mohol by teoreticky posilniť ruskú reprezentáciu vo Fínsku. Mohol… Tento rok si môže Alexander po sezóne v USA zastrielať akurát tak v Donbase.

Jana Bittó Cigániková, Richard Sulík, SaS, parlament

SaS spustila petíciu proti zákazu nedeľného predaja

09.02.2023 12:33

Podľa predsedu SaS Richarda Sulíka takéto zákazy výrazne obmedzujú slobodu jednotlivca.

Rastislav Káčer, Igor Matovič, György Gyimesi

Ostrá prestrelka medzi Matovičom a Káčerom. Šéf diplomacie reaguje: Sú to zabávači, netuším, kto je Gyimesi

09.02.2023 12:21

Keď to pred rokom povedal líder Sme rodina Boris Kollár, pre Matoviča to problém nebol.

Macko Martin Generál fekálny fantóm

Priznaním si pokazil život. Po 8 rokoch súd oslobodil Martina Macka z kauzy "fekálny fantóm"

09.02.2023 12:01

Nebolo preukázané, že žalované skutky spáchal obžalovaný, priblížil hovorca verdikt súdu. Prípad fekálnych útokov sa stal v roku 2015.

Káčer

Heger sa v ostrej výmene názorov s Budapešťou a Matovičom zastáva Káčera

09.02.2023 12:00

Poverený premiér Eduard Heger tlmí vášne. Na ceste na summit EÚ sa vyjadril k slovnej prestrelke, ktorú spustil minister zahraničných vecí Rastislav Káčer.

winnetou

V roku 2014 ma polícia ako prvého Slováka v histórii obvinila z trestného činu volebnej korupcie za inzerát, že predám svoj hlas v prezidentských voľbách, ktorý mal upozorniť na volebnú korupciu! V máji 2015 toto trestné stíhanie zastavil Najvyšší súd SR ...... V októbri 2015 som podal na Generálnu prokuratúru vlastnú analýzu a podnet na podvodné audiotexové televízne súťaže na základe ktorého začali policajti trestné stíhanie. Začiatkom roku 2016 všetky slovenské televízie nakoniec stiahli nekalé audiotexové súťaže z vysielania..... Rok 2021: právnik čo ma zastupoval je už poslanec NR SR, sudca ŠTS ktorý ma oslobodil je už šéfom ŠTS a vedenie vtedajšej polície sedí vo väzbe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 150
Celková čítanosť: 767044x
Priemerná čítanosť článkov: 5114x

Autor blogu

Kategórie